Balboa je česká značka sportovního vybavení, 

které vám pomůže najít ztracenou rovnováhu. 

Co děláme

Balboa je značka pomůcek pro balanční cvičení. Nabízí tradiční způsob tréninku rovnováhy na balančním boardu vyrobeném z přírodních materiálů ve skvělém designu. Dovážíme portugalský korek, abychom ho spojili s deskou z české překližky do estetického celku, za který se nemusíte stydět. Důmyslně navržený set válce a desky přináší nové možnosti cvičení a nečekanou svobodu pohybu.

Kromě balanční boardu Rookie si v našem obchodě můžeš pořídit pěkný trika, nebo samostatnej korkovej válec, kterej se hodí na rehabilitační cvičení. 

Jak se to stalo

Michal Hejzlar a Jan Vondrák

Zakladatelé značky Balboa, designéři a testovací jezdci

První kontakt s balance boardem se odehrál v roce 2016 v Portugalsku. Michal se tehdy poprvé potýkal se surfem na oceánu. Myšlenka na výrobu vlastní desky a válce přišla hned. Psal se rok 2016 a prototyp překližkové desky s válcem z kanalizační trubky se stal doma na Vánoce hitem. Tehdy jsme se s Michalem spojili a začali společně pracovat na tom, aby se z banální podoby prkna stalo něco skvělého. Značka Balboa byla na světě.

"Nikdy se před nikým neohýbej. Rookie ti zpevní postoj a srovná páteř. To se vždycky hodí a v dnešní době zvlášť." 

"Po pár minutách jsem s prknem srostl. Buková překližka dokonale přilne ke korkovému válci a díky absenci zarážek mohu provádět náročnější triky. Celkově mám při cvičení velkou svobodu pohybu, což mi přináší spoustu radosti. Od věci není ani krásný minimalistický design celého setu."

Tomáš Chmel
surfař, Queensland/AUS/

Cvičení na balančních deskách Balboa Boards zlepší držení těla, šikovnost a svalovou souhru. To se projeví koordinovanějším, přesnějším a méně zatěžujícím pohybem. Významným prvkem je aktivace a posílení hlubokého stabilizačního systému. I proto jsme zařadili balanční cvičení do našeho skupinového programu. Více zjistíte na www.fyziosvet.cz.

Mgr. Jan Novák
vedoucí fyzioterapeut, Praha/CZ/

Kde nás koupíte

Značku Balboa boards nenajdete pouze na tomto e-shopu. V současné chvíli si nás můžete osahat v Hrsti v Liberci. Pod vedení zkušených fyzioterapeutů si zacvičíte ve Fyzio světě v Praze. Brzy přibudou další místa a možnosti kde značku Balboa boards potkat.